Тіфен Анрі
Директор закладу

Школа сьогодення не може бути схожою на школу з минулого! Майбутні покоління житимуть і працюватимуть у світі, що стає все більш відкритим, і тому міжнародна освіта буде необхідною для них. Саме з цією ідеєю в 2005 році я прийняла рішення відкрити Міжнародну французьку школу в Києві та з перших років навчання виховувати учнів, які зможуть навчатись кількома мовами та будуть здатні сприймати різні освітні методики. У стінах двох колишніх шкіл був заснований освітній заклад принципово нового типу. Вихованцям дитячого садка було виділене окреме приміщення, повністю відновлене та облаштоване для дітей віком від 2 до 5 років, недалеко від основної будівлі.

Сьогодні учні початкової школи, колежу та ліцею навчаються під одним дахом у спокійному та зеленому передмісті Києва і мають у своєму розпорядженні повністю пристосовані та відповідно обладнані класні кімнати. З метою отримання кращих результатів класи поділені на підгрупи, що дозволяє краще організувати навчальний процес. Регулярно відстежується індивідуальний прогрес школярів. МФШ робить акцент на значущості кожного учня та розвитку його впевненості в своїх силах. Ми переконані, що це найкращий спосіб виховати свідомого громадянина.

У нас є багато проектів на майбутнє, основною метою яких є вихід школи на міжнародний та європейський рівні.
Працівники МФШ, викладачі, які мають дипломи українського та французького зразків, адміністрація школи та партнери супроводжують кожного учня на кожному етапі навчання від дитячого садка до ліцею.

Мадам Тіфен Анрі в проекті Про ART на телеканалі “Дом”:

Директор Міжнародної французької школи – Тіфен Анрі, громадянка Французької республіки. Вона здобула 4 вищі освіти: дві у Франції та дві в Україні. На даний час є вчителем-методистом вищої категорії, вихователем-методистом вищої категорії з 28-річним педагогічним стажем роботи в Україні та дипломованим керівником навчального закладу.

Тіфен Анрі володіє 4 мовами. Працює директором школи з 1994 року, є успішним адміністратором та організатором міжнародної команди фахівців. Керівник з високим рівнем професіоналізму та почуттям обов’язку. Пані Анрі свою педагогічну діяльність спрямовує на постійне осучаснення освітнього процесу, розробила програму викладання нелінгвістичних предметів французькою та англійською мовами.

Мадам Анрі приділяє серйозну увагу інноваційній складовій педагогічного процесу, використанню вчителями найсучасніших технічних засобів. Постійно шукає методи, що сприяють виведенню навчання на якісно новий рівень. Сприяє зростанню професійної майстерності вчителів. Висококваліфікований, творчий та ініціативний педагог. Чудово володіє методикою навчання за стандартами міжнародної освітньої системи, ефективними формами і методами організації вивчення іноземних мов в умовах штучного полілінгвізму. Постійно приділяє увагу поглибленню та актуалізації своїх знань, підвищенню кваліфікації.

Внесок Тіфен Анрі у розвиток французької освіти в Україні високо оцінений двома країнами – Україною та Францією.

28 лютого 2019 року Тіфен Анрі нагороджено україно–французьким Орденом Королеви Анни «Честь Вітчизни» на срібній зірці за сумлінне служіння Україні та до 1000-ліття народження Анни Ярославни – Князівни Київської, Королеви Франції.

14 лютого 2020 року Тіфен Анрі нагороджена французькою державною відзнакою Орденом Академічних пальм за значний внесок у народну освіту і поширення французької мови та культури за межами Франції.

14 липня 2023 року Тіфен Анрі нагороджена Орденом Почесного легіону (фр. Ordre national de la Légion d’honneur) — найвищою нагородою у Франції, яку присуджує президент республіки за військові або цивільні заслуги.

Стисла ретроспектива діяльності пані Анрі в Україні :

 • У 1994 році заснувала й очолила першу французьку школу в Україні, що була визнана Mіністерством освіти Франції.
 • З 2005 року розпочала реалізацію освітнього проєкта нового типу: відкрила «Міжнародну французьку школу м. Києва», що успішно розвивається донині.
 • Освітнє партнерство МФШ розвивається з початку діяльності школи у 2005 році.
 • У 2013 році двомовні класи МФШ отримали знак якості  LabelFranceEducation від Міністерства Європи та закордонних справ Франції.
 • З 2013 року школа входить до Всесвітньої мережі асоційованих шкіл ЮНЕСКО.
 • У червні 2016 року пані Анрі брала активну участь у III Міжнародному форумі лабелізованих навчальних закладів LabelFrancEducation.
 • З 2018 року Міжнародна французька школа – Центр підготовки до міжнародних іспитів «Пірсон».
 • У 2018 році школу було нагороджено сертифікатом « Mom & Cub Adoption » від Polar Bears International за активну участь та допомогу в збереженні білих ведмедів.
 • 9 січня 2019 року на українському каналі UATV вийшов фільм Людмили Томашпольської «Про ART: Освіта через мистецтво»  про партнерські відносини Міжнародної французької школи в Києві та Української школи мистецтв у Парижі.
 • 14 травня 2019 року в МФШ стартував Міжнародний проєкт «Рушник Національної Єдності» від Міжнародної французької школи в Україні до Української школи у Франції.
 • У червні 2019 року під егідою посольства Франції в Україні на базі МФШ проходили «Професійні дні французької мови» – захід, який об’єднав 150 учасників із 10 країн Європи.
 • У березні 2020 року школа пройшла аудит для отримання ліцензії Homologation AEFE від Міністерства освіти Франції з метою додаткового офіційного й престижного визнання.
 • У березні 2020 року МФШ підписала договір про співробітництво з офіційним партнером Cambridge Assessment English в Україні – центром міжнародних іспитів з англійської мови.
 • У березні 2020 року МФШ уклала партнерську угоду з Київським національним торговельно-економічним університетом.
 • У червні 2020 року початкова школа МФШ отримала Homologation française AEFE від Міністерства Європи та закордонних справ та Міністерства освіти та науки Франції. 
 • 17 березня 2021 МФШ підписала меморандум з «Greening of the planet» про співпрацю в рамках проєкту «Озеленення України та миру».

 • З 1 вересня 2022 Міжнародна французька школа отримала офіційну відзнаку від AEFE(Agence pour l’enseignement français à l’étranger) – Label EFE3D niveau 2 approfondissement, яка підтверджує, що наша школа дотримується принципів сталого розвитку і знаходиться на поглибленому рівні запровадження відповідних практик та ініціатив.

МФШ – еко-школа, яка під керівництвом Тіфен Анрі долучилась до розв’язання глобальних екологічних проблем.

МФШ має партнерські зв’язки з освітніми закладами Франції, співпрацює з Посольством Франції в Україні, Посольством Іспанії в Україні, Французьким інститутом в Україні.

Досвідом пані Анрі цікавляться різні медіаресурси, про її діяльність вийшла низка статей у друкованій пресі, були сюжети на телебаченні та в інших мережах.

Але на цьому Тіфен Анрі не зупиняється, адже попереду ще багато нових мрій, креативних проєктів і творчих задумів!

 

Тищенко Т.Д., Грищенко І.А.

Заступники директора МФШ